Zastosowanie dodatkowego ocieplenia budynku jest częścią procesu zwanego termomodernizacją. Potrzeba jej przeprowadzenia często wynika z faktu, że oryginalne ocieplenie budynku uległo uszkodzeniu lub jest miejscami nieszczelne.
Wykonanie miejscowego docieplenia to wbrew pozorom nie jest łatwy proces. Aby wykonać je poprawnie, należy zacząć od przeprowadzenia oględzin i pomiarów. Przy analizie dokumentacji nasz pracownik zwraca szczególną uwagę na rodzaj oraz rozmieszczenie istniejącego ocieplenia, materiały, z jakich jest wykonane, a także sposoby mocowania. Następnym krokiem, którego nie wolno pominąć, jest badanie wyciętego przekroju docieplenia oraz podłoża fasady. Służy to sprawdzeniu, czy opis w dokumentacji ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, a także wykonaniu dodatkowych pomiarów. Następnie przechodzimy do przygotowania podłoża do ponownego ocieplenia. Zwracamy przy tym uwagę, by było dokładnie wyczyszczone, osuszone oraz odgrzybione. Uzupełniamy też wstępnie ubytki w głębszych warstwach ocieplenia. Po zagruntowaniu powierzchni przechodzimy do montażu nowych płyt izolacyjnych. Bardzo ważne, by pamiętać, że klej pełni jedynie funkcję pomocniczą przy montażu. Głównym źródłem mocowania są kotwy, czyli łączniki mechaniczne. Poprawnie zamontowane przechodzą przez wszystkie warstwy ocieplenia i zakotwiczone są w ścianie. Właściwa stabilizacja systemu ociepleń jest wymagana, aby zapewnić jej trwałość oraz niezawodność.
Podczas opracowywania projektu miejscowego docieplenia budynku należy zwrócić uwagę na odpowiedni wybór rodzaju ocieplenia. Materiał wybiera się na podstawie istniejącego już pokrycia oraz kilku dodatkowych czynników, o które możesz zapytać naszych fachowców.
Pracowitość, solidność i profesjonalizm to słowa, które nas najlepiej opisują. Wykonamy miejscowe docieplenia Twojego budynku dokładnie i terminowo na terenie Warszawy i innych miast położonych w województwie mazowieckim. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń! Numer telefonu znajdziesz w zakładce „Kontakt”.